FAQ

Każdy obiekt ustala indywidualne zasady. Przy potwierdzeniu rezerwacji, zostanie udostępniony regulamin danej placówki.

RIDEO.PL nie pośredniczy w procesie płatności za rezerwację miejsca noclegowego. Nie pobieramy opłat za korzystanie z serwisu, w związku z tym nie jesteśmy uprawnieni do wystawiania faktur. Chęć otrzymania faktury należy uzgodnić z ośrodkiem noclegowym. Jeśli na etapie rezerwacji wiesz, że chcesz otrzymać fakturę, zostaw taką informację w komentarzu, a my przekażemy ją do ośrodka noclegowego.

Portal udostępnia Użytkownikom listę ośrodków do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego. Po wybraniu interesującego cię miejsca, znajdziesz informacje dodatkowe takie jak: miejsca noclegowe w pobliżu, zakup karnetów na wyciągi lub wypożyczalnie sprzętu rowerowego.

W obecnej chwili portal przedstawia dane z lokalizacji polskiej. W dalszych fazach rozwoju, planowane jest poszerzenie zakresu działalności. W pierwszej kolejności będą to Czechy i Słowacja.

Portal RIDEO.PL skupia się na dostarczeniu Użytkownikowi informacji o miejscach do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego w połączeniu z funkcjonalnością dokonania rezerwacji w ośrodkach noclegowych w pobliżu ścieżek rowerowych.
Nasz portal pośredniczy w procesie rezerwacji - Użytkownik z poziomu naszego portalu może załatwić zakup karnetu rowerowego, dokonać rezerwacji miejsca noclegowego oraz zarezerwować sprzęt w pobliskiej wypożyczalni rowerowej.
UWAGA: Wszystkie transakcje zawierane są na linii Użytkownik-miejsce noclegowe/wypożyczalnia/bike park. Nasz portal nie jest stroną w procesie transakcyjnym.

Tak, nasz portal jest w pełni darmowy dla Użytkownika. Nie pobieramy dodatkowych opłat.

RIDEO.PL jest portalem skupiającym się na pomocy w odnalezieniu miejsc do uprawniania kolarstwa grawitacyjnego i dopasowania najlepszego miejsca noclegowego w pobliżu tras rowerowych.
Portal wspomaga proces rezerwacji miejsc noclegowych, ale nie uczestniczy w procesie płatności za noclegi. Te określa sam ośrodek noclegowy, a umowa zawierana jest pomiędzy uUytkownikiem a ośrodkiem noclegowym.
Portal pełni charakter pośredniczący.

Portal RIDEO. PL nie pośredniczy w płatności i nie jest stroną pomiędzy Użytkownikiem, a miejscem noclegowym. Umówiliśmy się z ośrodkami noclegowymi, że rezerwacje zawarte przez RIDEO.PL są płatne gotówką na miejscu.
UWAGA: wszelkie płatności ustalane są zgodnie z zasadami panującymi w miejscu noclegowym i ośrodek może wymagać zaliczki za nocleg.

Nasz serwis nie widzi przeciwskazań w przekazywaniu rezerwacji innym osobom, jednak może to być niezgodne z polityką miejsc noclegowych. Dla pewności skontaktuj się z nami w celu uzyskania pisemnego potwierdzenia o przekazaniu rezerwacji innej osobie.

Jeżeli zmienisz termin rezerwacji może wystąpić różnica w cenie podyktowana sezonowością lub indywidualnymi stawkami obiektu.

Przeniesienie rezerwacji na inny termin zależy od zasad danej rezerwacji i dostępności miejsc noclegowych w ośrodku. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia takiej możliwości.

Zasady odwołania rezerwacji zależą od obiektu. Informacje o tym znajdziesz w zasadach obiektu, który zarezerwowałeś.